פעילויות


 נופי מולדת -
חשיפה אישית וקבוצתית לנופיה של ארצנו למחוזותיה השונים , תמונות של טבע ונוף , קודש וחול המשולבים במסע בזמן לאורך מפעל ההתיישבות המפואר שקם כאן בארצנו.
באמצעות משחק ענק וססגוני נחשפים התלמידים לתמונות מרכזיות מנופי הארץ ולומדים את סיפורם בצורה חוויתית המטמיעה בהם את סיפורם תוך קבלת תמונה מקפת ומעשירה על צפונותיה של ישראל.

 

מה כולל הפרויקט?

יום פעילות בית ספרי המשלב בתוכו מגוון אטרקציות ייחודיות:
     
מבט לחדשות -
משטח הפעלה ענק שגודלו כ-50 מ"ר העוסק באירועים המרכזיים של תולדות המדינה החל בהקמתה של המדינה ב-1948 ועד ליום שחרורו של גלעד שליט .
במהלך ההפעלה נחשפים הילדים לאירועים בעברה של המדינה אשר הפכו ברבות הימים לאבני דרך במפעל הציוני שבארצנו .
חשיפת התלמידים בדרך חוויתית לאירועים אלו יוצקת בהם סקרנות ותשוקה ללמוד ולדעת עוד ועוד על עברנו ובאופן שימשך הרבה מעבר ליום הפעילות עצמו.

 

 ישראל בשלשה מימדים –
חוויה רב חושית וסוחפת המובילה את התלמידים לקולות למראות לנופים ולצלילים של ישראל .
חזיון אור קולי תלת מימדי המלווה בפס קול מפיו של אלכס אנסקי .
לצורך הצפייה בחיזיון יחולקו לילדים משקפיים לצפייה תלת מימדית באמצעותן ימצאו את עצמם נסחפים אל התמונות , הקולות , הטעמים , הריחות והצלילים של ישראל
והכל מתוך התרוממות רוח המפעימה את הלב ומלהיבה את החושים .

• לוחות ציון
לוחות הפעלה קבוצתיים בסגנון " שניצל בורשט " במגוון רחב של נושאים הקשורים לארץ ישראל , עברה ההיסטורי , עולם החי והצומח , אישים ומנהיגים בציון , חלוקת הארץ לאזורים גיאוגרפיים ועוד שלל נושאים המותאמים לרמות הגיל והקושי השונות.


 
יצירה אישית  
פעילות יצירה אישית בהתאם לרמות הגיל השונות הנותרת בידי התלמידים כמזכרת מעוררת השראה מיום הפעילות ומאפשרת ביטוי אישי לכל מי שנוטל חלק בפעילות .